Masz pytanie?

WAPNO OGRODNICZE BIELENIE I ODKWASZANIA GLEBY 3 KG

Cena:12.50
dostępny
Towar niedostępny
masz pytania ?

WAPNO OGRODOWE

Opakowanie - 3 kg

  • do bielenia drzew
  • do odkwaszania gleby

Uniwersalne wapno ogrodnicze przeznaczone do bielenia drzew oraz odkwaszania gleby o zbyt niskim odczynie. Bardzo wydajne i proste w stosowaniu.

Bielenie drzew w okresie zimowo - wiosennym zabezpiecza je przed przemarzaniem i powstawaniem głębokich pęknięć, przez które rośliny są mocno narażone na infekcję i inwazje szkodników.

Zabezpieczony wapnem biały pień skutecznie odbija promienie słoneczne co ogranicza jego nagrzewanie. Zabezpieczony wapnem biały pień skutecznie odbija promienie słoneczne, co ogranicza jego nagrzewanie.  Dzięki temu nocą, kiedy temperatura gwałtownie spada, nie dochodzi do do powstania tzw. ran zgorzelinowych, czyli pionowych pęknięć kory.

Odkwaszanie gleby za pomocą wapnia pozwala utrzymywać optymalny odczyn podłoża, poprawia jego strukturę i wspomaga działanie innych nawozów poprzez zwiększenie przyswajalności mikroelementów. Konieczność okresowego przeprowadzania takiego zabiegu wynika z tego że odczyn gleby systematycznie i w sposób naturalny ulega obniżeniu (tzw. zakwaszenie gleby), a większość polskich roślin preferuje podłoże o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.

 

Komentarze

Komentarz
Ocena:
Facebook